VIDEO. Şumudică e pe val în Turcia! Pe ce loc a urcat echipa sa, după o nouă victorie

Kayserispor, echipa antrenată de Marius Şumudică, a câştigat meciul din deplasare cu Sivasspor, 2-0.

Bulut (38) şi Stoiljkovic (83) au marcat pentru Kayseri, echipă care a urcat pe locul 4 în Turcia, după 4 etape.

Silviu Lung a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 86. Săpunaru a fost rezervă.

Tot sâmbătă, Karabukspor, cu Paul Papp şi Gabriel Torje integralişti, a fost învinsă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de Beşiktaş. Golul a fost marcat de Ryan Babel, în minutul 79. Tot la gazde, Gheorghe Grozav a jucat până în minutul 55, Cristian Tănase a rămas pe teren până în minutul 63, iar Valerică Găman a fost rezervă.

Torje a primit un cartonaş galben în minutul 56.

Beşiktaş a jucat în inferioritate numerică din minutul 69, când a fost eliminat Dusko Tosic.