VIDEO | Şumudică face SPECTACOL în Turcia! Antrenorul român s-a pus în genunchi după decizia VARgalerie foto

UPDATE | Şumudică şi-a luat revanşa după umilinţa suferită în prima etapă, cu Fenerbahce, scor 0-5. Formaţia pregătită de ”Şumi” s-a impus cu 4-1 în faţa celor de la Genclerbiligi. Pentru Gaziantep au marcat: Kayode 32', 40', Vural 56' şi Ceylan 72'. În timp ce pentru oaspeţi a înscris Ozdemir 69'.

În minutul 41, un moment controversat l-a făcut pe Marius Şumudică să se arunce în genunchi. Arbitrul a apelat la VAR pentru a putea lua o decizie. După analiza video, centralul i-a arătat cartonaşul roşu lui Polomat pentru fault în calitate de ultim apărător şi a acordat lovitură de pedeapsă în favoarea formaţiei pregătite de ”Şumi”, transformată de Kayode.

Sumudica savuros dupa prima victorie cu @gazisehirfk #sumudica #gaziantepgazişehirfk #sumi #gazişehir #gaziantep #mariussumudica #teknikdirectör #süperlig

O postare distribuită de Telekom Sport Romania (@telekomsportromania) pe

Primul moment tensionat al meciului venise însă ceva mai devreme. Oguz a faultat în calitate de ultim apărător şi a văzut cartonaşul roşu.

Gazisehir Gaziantep conducea la pauza meciului cu 2-0. Ambele goluri au fost marcate de Kayode.

Afla mai multe despre: sumudicagazisehir gaziantep