VIDEO | Şumudică, Săpunaru şi Boldrin, criză de nervi la golul lui Adebayor. Kayserispor ţine pasul cu granzii Turcieigalerie foto

Kayserispor, echipă antrenată de Marius Şumudică, a remizat, luni, pe teren propriu, scor 1-1 cu Başakşehir Istanbul, în etapa a XIII-a a campionatului turc de fotbal.

Kayserispor a deschis sorul prin Umut Bulut în minutul 9, iar oaspeţii au egalat în minutul 38, prin Emmanuel Adebayor, după o fază la care gazdele au acuzat o preluare cu mâna a atacantului trecut pe la Arsenal.

La echipa lui Şumudică, Cristian Săpunaru a jucat tot meciul, iar portarul Silviu Lung jr. a fost rezervă.

În urma acestui rezultat, Başakşehir continuă pe locul al doilea, cu 27 de puncte, iar Kayserispor este pe locul 5, cu 23 de puncte, la egalitate cu Fenerbahce (locul 3) şi cu Beşiktaş (locul 4), dar cu golaveraj mai slab. Lider este Galatasay, cu 29 de puncte.

Afla mai multe despre: sumudicaturciakayserisporadebayorsapunaru