VIDEO | "Suntem în vrie!" Dan Alexa vorbeşte despre "fotbal ridicol" după umilinţa cu Sepsi: "E o ruşine!"

Dunărea Călăraşi a fost umilită de Sepsi pe teren propriu, scor 0-3, iar la final tehnicianul gazdelor, Dan Alexa, şi-a criticat dur jucătorii, precizând că are nevoie urgentă de transferuri pentru a putea salva echipa de la retrogradare.

Dunărea a ajuns la 12 meciuri fără victorie în campionat şi are o serie de cinci înfrângeri consecutive, însă Alexa spune că în niciun caz nu are de gând să plece de la echipă în pauza de iarnă.

"E o criză clară, echipa e în vrie. Luăm gol la prima fază absolut tot timpul, apoi golul al doilea ne-a turnat plumb în picioare. Nu avem o echipă experiemntată şi n-am mai reuşit să gestionăm, chiar am avut situaţii de fotbal ridicol. 16,36 Este o criză, aşteptăm finalul acesta de campionat. Suntem obligaţi să facem transferuri pentru a ne salva de la retrogradare.

În prima repriză am avut opt cornere, am avut situaţii din care noi am scos-o din poartă la ocazia lui Simion.

Nu, sub nicio formă (n.r. nu se pune problema să plece). E un moment dificil. Sunt foarte supărat acum, să pierzi cu 3-0 acasă e o ruşine. Pentru noi, vitale sunt mişcările pe care le vom face în iarnă.

Dacă jucătorii pe care îi aducem nu se integrează repede şi nu dau valoare echipei, ne va fi foarte greu să ne salvăm
", a declarat Dan Alexa la microfonul Telekom Sport, imediat după meci.

Afla mai multe despre: dan alexadunarea calarasisepsi