VIDEO | SUPER Eric! Bicfalvi şi-a calificat echipa în semifinalele Cupei Rusiei cu un gol de la 30 de metri

Mijlocaşul formaţiei FC Ural Ekaterinburg, Eric Bicfalvi şi-a calificat, joi, echipa în semifinalele Cupei Rusiei, după ce a marcat unicul gol al returului cu Spartak Moscova.

În tur, Ural a scos o remiză pe terenul formaţiei din capitala Rusiei, scor 1-1, partidă în care Eric Bicfalvi a fost integralist.

În retur, Bicfalvi a jucat doar în prima parte, însă 45 de minute i-au fost de ajuns pentru a aduce victoria formaţiei sale. Mijlocaşul român a deschis scorul în minutul 34, cu un şut de la aproximativ 30 de metri, mingea fiind deviată de un adversar înainte să intre în poartă.

Este cel de-al cincilea gol marcat de Bicfalvi în acest sezon, la a 20-a apariţie în toate competiţiile.