VIDEO | SuperZlatan! Debut perfect pentru LA Galaxy: două goluri în 14 minute şi victorie cu 4-3 în derby-ul oraşului

Zlatan Ibrahimovic a avut parte de un debut perfect la LA Galaxy. Cu două goluri marcate în ultimele minute, atacantul suedez a adus victoria echipei sale, scor 4-3, în derby-ul oraşului cu Los Angeles FC.

Ibrahimovic, sosit joi seara la Los Angeles, a efectuat vineri primul său antrenament alături de noii coechipieri şi a intrat în minutul 70 al partidei de sâmbătă, la scorul de 2-3. Suedezul şi-a făcut imediat simţită prezenţa şi a egalat cu un şut superb de la mare distanţă, apoi, în prelungirile partidei, a marcat golul victoriei cu o lovitură de cap.

Los Angeles FC a condus cu 3-0, prin golurile marcate de mexicanul Carlos Vela (5, 26) şi autogolul lui Daniel Steres (48), gazdele revenind prin reuşitele lui Sebastian Lletget (61) şi Chris Pontius (74), înaintea ''dublei'' lui Zlatan.

Afla mai multe despre: zlatanibrahimoviclos angelescarlos velamls