VIDEO | Surpriză în primul meci al etapei din La Liga! Rayo Vallecano a câştigat pe teren propriu cu Eibar. Vezi AICI rezumatul

La Liga

Rayo Vallecano a produs o surpriză în prima partidă din runda a 14-a în La Liga. Formaţia Vallecas, care se află în zona roşie a clasamentul, a învins-o pe Eibar, 1-0, echipă care etapa trecută a câştigat 3-0 cu Real Madrid.

Prima repriză dintre Rayo Vallecano şi Eibar s-a jucat la o singură poartă, cea a madrilenilor. Sergi Enrich putea deschide scorul după numai un sfert de oră, dar nu a prins poarta. Jordan a avut şi el şansa lui 1 la 0, dar Dimitrevski s-a opus excelent. Asediul a continuat şi în partea a doua. La mai puţin de două minute după pauză, Diop a lovit transversala. Rayo a dat lovitura la singura ei ocazie de gol. Embarba a marcat şi le-a adus madrilenilor prima victorie pe teren propriu din acest sezon.

Afla mai multe despre: rayo vallecanoeibarla liga