VIDEO | Surpriză pe Camp Nou. Fără Messi, FC Barcelona a remizat cu Eibar, scor 1-1

Cu Messi absent din cauza unei accidentări, Barcelona a obţinut doar o remiză pe teren propriu cu Eibar, scor 1-1.

Echipa lui Koeman a primit o lovitură de la 11 metri după cinci minute de joc, dar Braithwaite nici măcar nu a nimerit poarta. Ratările au continuat şi în actul secund.

Dembele nu l-a putut învinge pe Dmitrovic din situaţie de unu contra unu. Imediat după, cel mai slab atac din La Liga a reuşit să înscrie pe Camp Nou. Araujo a greşit grav, iar Kike a deschis scorul.

Dembele a restabilit egalitatea după zece minute, iar în final a fost asalt la poarta oaspeţilor. Eibar a rezistat însă, iar partida s-a încheiat 1-1. Barcelona va încheia anul abia pe poziţia a şasea.

Meciurile Granada – Valencia, Atletico Madrid – Getafe, Celta Vigo – Huesca şi Elche – Real Madrid sunt programate miercuri, iar confruntările Athletic Bilbao – Real Sociedad şi Osasuna – Deportivo Alaves se vor disputa joi.

Afla mai multe despre: fc barcelona