VIDEO | Surpriză uriaşă în Cupa Germaniei. Bayer Leverkusen a fost eliminată de Heidenheim după un meci nebun

Bundesliga

Heidenheim, formaţie din liga a doua germană, a produs o surpriză imensă în Cupa Germaniei, eliminând-o pe Bayer Leverkusen, la capătul unui meci nebun.

Leverkusen a învins-o etapa trecută pe Bayern Munchen, iar acum a cedat inexplicabil în faţa lui Heidenheim.

Trupa din Bundesliga a intrat în avantaj la pauză, după golul lui Brandt, din minutul 44, dar n-a fost suficient. Gazdele au făcut o repriză secundă perfectă şi au întors rezultatul şi, implicit, soarta calificării.

Dovedan a restabilit egalitatea în minutul 47, iar Multhaup a dat lovitura în minutul 72. 2-1 pentru Heidenheim, iar echipa de pe locul şase din liga secundă merge în sferturile Cupei Germaniei.

Afla mai multe despre: heidenheimbayer leverkusen,