VIDEO | Suspans maxim. Primul meci cu over time din play-off-ul NBA. Mai lipseau prelungirile prelungirilor

NBA

Partida dintre Portland Trail Blaizers şi Denver Nuggets a fost prima din play-off-ul NBA care s-a decis în urma timpului suplimentar. Gazdele au ieşit învingătoare după ce s-au jucat patru reprize suplimentare.

Portland Trail Blaizers şi Denver Nuggets erau la egalitate (1-1) înaintea partidei cu numărul trei din semifinalele Conferinţei de Vest. Ambele meciuri s-au jucat la Denver, iar cea de-a treia a fost programată pe terenul echipei din Oregon. A fost 102-102 după cele patru sferturi, după care diferenţa s-a făcut abia în cea de-a patra repriză suplimentară. Portland Trail Blaizers - Denver Nuggets s-a încheiat 140-137, iar următorul duel va fi tot la Moda Center, Oregon.

Houston - Golden State, în această noapte, ora 03:30, Telekom Sport 1

Milwaukee Bucks a preluat conducerea în semifinala Conferinţei de Est după un nou meci senzaţional făcut de Giannis Antetokounmpo. Grecul a marcat 32 de puncte, a dat 8 pase decisive şi a făcut 13 recuperări. Milwaukee Bucks s-a impus cu 123-116 pe terenul lui Boston Celtics şi conduce cu 2-1 semifinala din Est.

Afla mai multe despre: baschetnbadenverportlandplay off