VIDEO | Tamaş, surprins de finalul nebun din meciul cu Lituania: "Mi-a căzut cerul în cap. Nici nu ştiam ce să fac"

Echipa națională

Gabriel Tamaş a revenit în echipă naţională, după mai bine de trei ani. Ultimul meci în care a evoluat fundaşul central pentru România a fost o remiză albă, în Irlanda de Nord, în iunie 2015.

Acum, cu Tamaş integralist, naţionala pregătită de Cosmin Contra s-a impus în Lituania, scor 2-1, printr-un gol marcat de Maxim în minutul 90+4.

"A fost bine la revenirea mea la echipa naţională, nu? A fost un moment frumos, pentru că am câştigat, cu toate că am luat gol în minutul 90. Un sentiment mai frumos decât să câştigă în ultimul minut nu cred că există.

Ne bucurăm de rezultat, nu contează că am jucat bine sau că am jucat rău. Eu vreau să joc toate meciurile prost şi să câştig trei puncte pentru a mă califica. Mă bucur că a venit golul lui Maxim din minutul 90. Mie, cel puţin, mi-a căzut cerul în cap şi am avut puţin timp ca să reacţionez. Nici nu ştiam ce să fac, să mă bucur, să nu mă bucur. Eram supărat, dar a fost foarte frumos la final" , a declarat Gabriel Tamaş.

Afla mai multe despre: tamasromaniairlanda de nordlituania