VIDEO | Tătăruşanu a apărat o lovitură de la 11 metri şi a calificat-o pe AC Milan în sferturile de finală ale Cupei Italiei

AC Milan

AC Milan s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după ce s-a impus la loviturile de departajare, scor 5-4, pe propriul teren, în faţa celor de la Torino.

După 120 de minute, scorul a fost egal, 0-0.

Singurul penalty ratat a fost cel executat de Tomas Rincon. Portarul Ciprian Tătăruşanu a fost titular la gazde şi a respins mingea şutată de Rincon, de la 11 metri.

Pentru milanezi au marcat din loviturile de departajare Kessie, Hernandez, Tonali, Romagnoli şi Calhanoglu. De la oaspeţi au înscris Belotti, Lukici, Lyanco şi Vanja Milinkovici-Savici.

În sferturi, AC Milan va evolua cu învingătoarea dintre Inter Milano şi Fiorentina.

Afla mai multe despre: tatarusanu