VIDEO Tătăruşanu, EROUL lui Lyon! Românul a parat un penalty decisiv în semifinala Cupei Ligii Franţei contra lui Lillegalerie foto

Ciprian Tătăruşanu a fost titular în partida din semifinalele Cupei Ligii Franţei dintre Lyon şi Lille.

Portarul român a fost învins în minutul 13 de şutul lui Renato Sanches, dar patru minute mai târziu, Dembele a restabilit egalitatea din lovitură de la 11 metri.

Starul în ascensiune, Hicham Aouar a marcat pentru 2-1 în minutul 85, din pasa lui Dembele. Dar Lille a revenit în prelungiri şi a transformat penalty-ul acordat de centralul Millot prin Loic Remy.

S-a trecut direct la loviturile de departajare, iar Ciprian Tătăruşanu a intervenit salvator la primul şut al echipei lui Galtier expediat de Bamba.

Lyonezii au marcat prin Dembele, Terrier, Cornet şi Mendes, în timp ce Sanches a ratat ultimul penalty, iar Lyon s-a calificat în finala Cupei Ligii Franţei.

Afla mai multe despre: ciprian tătăruşanuolympique lyon