VIDEO | Teja, ca Dică. Decizie inexplicabilă luată de antrenorul FCSB-ului: fotbalistul schimbat la pauză, deşi intrase în prima repriză

Fotbal intern

Antrenorul echipei FCSB, Mihai Teja, a surprins în startul reprizei a doua, atunci când a decis să îl schimbe pe Olimpiu Moruţan, fotbalist introdus în prima repriză.

Intrat pe teren în minutul 18, în locul lui Mihai Pintilii, care a părăsit terenul accidentat, Moruţan a fost schimbat la pauză cu Florinel Coman. Ce-i drept, intrarea lui Florinel Coman a avut impact asupra jocului. În doar 15 minute, atacantul în vârstă de 20 de ani a scos penalty şi a marcat un gol.

Nu este prima oară când Olimpiu Moruţan este schimbat atât de repede. Fostul antrenor al vicecampioanei, Nicolae Dică, a făcut o schimbare asemănătoare în meciul cu CFR Cluj, din returul sezonului regulat. Mijlocaşul de 19 ani a intrat la pauză în meciul cu CFR Cluj, scor 0-2, dar a fost schimbat în minutul 82 cu Raul Rusescu.