VIDEO | This is Zlatan! Ibrahimovici a marcat primul gol după revenirea la AC Milan. Execuţie de toată frumuseţea a starului suedez

AC Milan

Zlatan Ibrahimovici a înscris, sâmbătă, primul gol după revenirea la AC Milan.

La a doua apariţie pentru AC Milan - prima ca titular după revenire - starul suedez a dus scorul la 2-0 în minutul 64 al meciului de la Cagliari, după ce Leao deschisese scorul în minutul 46.

Ibrahimovici l-a executat elegant pe portarul advers, după o centrare la firul ierbii expediată de Theo Hernandez, din flancul stâng. S-a încheiat 2-0, iar AC Milan a acumulat 25 de puncte şi a urcat pe locul 8. Cagliari este a şasea, cu 29 de puncte.

Pentru Ibrahimovici, acesta este golul cu numărul 57 reuşit în tricoul diavolilor, după ce marcase de 56 de ori în cele 86 de apariţii avute în perioada 2010-2012.