VIDEO | Torino - Lecce 1-2. Victorie fără Benzar. Surpriză în ultimul meci al etapei a 3-a din Serie A

Serie A

Fără punct şi fără gol marcat după primele două runde, Lecce a dat lovitura pe terenul lui Torino.

Cu Benzar pe bancă până la final, oaspeţii au deschis scorul prin Diego Farias şi au intrat cu avantaj la pauză. La reluare, Belotti a egalat din penalty, dar tot Lecce a avut ultimul cuvânt. Intrat după pauză, Mancosu a înscris golul victoriei iar Torino-Lecce s-a terminat 1-2.

Sunt primele puncte pierdute de echipa lui Walter Mazzari în acest sezon. În ciuda victoriei, nou-promovata nu părăseşte zona retrogradării. Lecce o va întâlni etapa următoare pe Napoli, în timp ce Torino va merge la Genova pentru duelul cu Sampdoria.

Mai ai câteva secunde libere? Vezi şi postările de pe Instagram Telekom Sport!

Afla mai multe despre: torinoleccebenzar