VIDEO | Tottenham a făcut spectacol cu Leicester şi rămâne în cursa pentru titlu. Vardy, un sfert de oră nebun pe Wembley

Premier League

Tottenham s-a impus cu 3-1 în meciul de acasă cu Leicester şi rămâne la cinci puncte în spatele liderului Liverpool

Davinson Sanchez a marcat primul său gol pentru Tottenham şi a deschis scorul în meciul cu Leicester după 33 de minute de joc. În repriza a doua, Vardy a intrat la oaspeţi chiar atunci când echipa sa a primit penalty, dar Lloris a ghicit colţul şi a apărat. În loc de 1-1, s-a făcut 2-0, după reuşita superbă a lui Eriksen. Vardy a redus din diferenţă în minutul 75, dar Leicester a fost prinsă pe contraatac şi Son a făcut 3-1.

Afla mai multe despre: eriksen