VIDEO | Trebuia să fie un moment istoric, dar Ramos a comis-o impardonabil! Henţ în careu, eliminare şi înfrângere ruşinoasă în ziua în care l-a egalat pe Hierro

Real Madrid

Sergio Ramos a avut parte de un meci de dat uitării în faţa Gironei, partidă pierdută de Real, scor 1-2, după ce la pauză galacticii conduceau cu 1-0.

A fost partida 601 pentru Ramos în tricoul Realului, iar căpitanul a urcat astfel pe locul 5 în clasaamentul all-time al partidelor jucate pentru galactici, la egalitate cu legendarii Francisco Gento şi Fernando Hierro şi depăşit doar de Santillana (645 meciuri), Manuel Sanchis (710), Iker Casillas (725) şi Raul (741).

Sergio Ramos nu are însă niciun motiv de sărbătoare. Mai întâi a comis penalty-ul din care Stuani a egalat la 1 (minutul 65), după care a văzut al doilea cartonaş galben, în finalul partidei, după ce a încercat o foarfecă în careul advers.

Învinsă de Girona, Real Madrid rămâne din nou la 9 puncte în spatele Barcelonei, iar lupta la titlu pare compromisă pentru gruparea "blanco".

Afla mai multe despre: ramos