VIDEO | "Tunarii" nu-s obişnuiţi cu trofeele! Aubameyang a scăpat Cupa Angliei, înainte de o ridica deasupra capului. Reacţie genială a lui Lacazette

Fotbal

Arsenal Londra a câştigat Cupa Angliei, sâmbătă, pe Wembley, împotriva celor de la Chelsea, scor 2-1, graţie golurilor marcate de gabonezul Pierre-Emerick Aubameyang în minutele 28 - penalty şi 67. Pentru Chelsea a punctat Christian Pulisic, în minutul 5.

Gabonezul a fost protagonistul unui moment comic, chiar în momentul în care se pregătea să ridice trofeul Cupei Angliei împreună cu colegii săi. Aubameyang, care este şi căpitanul echipei, a purtat trofeul pe braţe, însă în momentul în care a vrut să-l ridice deasupra capului, aceste l-a scăpat pe gazon, spre amuzamentul coechipierilor săi.

Din fericire, trofeul nu s-a deteriorat în niciun fel. Reacţie genială a avut francezul Alexander Lacazette, care şi-a pus mâna-n cap la "trăsnaia" colegului său din atac.