VIDEO | Turris Turnu Măgurele şi Petrolul Ploieşti au remizat, 1-1, într-o restanţă din Liga a 2-a

Liga 2

Formaţia Turris-Oltul Turnu Măgurele a remizat, miercuri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Petrolul Ploieşti, într-un meci restanţă din etapa a XIV-a a Ligii a II-a.

Petrolul a ratat prima mare ocazie de gol de pe terenul lui Turris. Gavrilă a greşit execuţia, dar putea ieşi bine pentru el. Mingea a căzut însă pe transversală. Lupii galbeni au deschis scorul după o oră de joc. Arnăutu a înscris. Gazdele au revenit cu zece minute înainte de final, prin Ciobanu. În prelungiri, Marinescu putea aduce victoria ploieştenilor, dar mingea s-a scurs pe lângă bară şi Turris - Petrolul s-a încheiat 1-1, iar echipa lui Stoican a păstrat distanţa de un punct faţă de adversara sa.

Lider în clasament este UTA Arad, cu 32 de puncte (16 jocuri),  urmată de CS Mioveni – 31 de puncte, 17 jocuri, şi de FC Rapid – 31 de puncte, 17 jocuri. Petrolul este pe patru, cu 30 de puncte (17 jocuri), iar Turris este pe cinci, cu 29 de puncte (17 jocuri).

Afla mai multe despre: turrispetrolul