VIDEO | U Cluj - CSM Slatina 2-1. Golan a dat lovitura în prelungiri şi a adus victoria "şepcilor roşii"!

Liga 2

U Cluj a câştigat cu 2-1 meciul jucat, vineri, pe teren propriu, împotriva celor de la CSM Slatina, în etapa a 17-a din Liga 2.

U Cluj - CSM Slatina 2-1 (Ogbu 33, Golan 90+5 / Manea 38)

Min. 90+5 - GOL U Cluj! Idan Golan înscrie şi aduce victoria lui U la ultima fază a meciului!

Min 38. Gol Slatina! Centrare perfectă din corner şi oaspeţii marchează prin Marian Manea

Min 32. Gol U Cluj! Studenţii clujeni deschid scorul. Golul a fost marcat de Derick Ogbu printr-o lovitură excelentă de cap

Min 26. Ianis Stoica este aproape de deschiderea scorului

Min 16. Prima ocazie pentru U Cluj

U Cluj ocupă locul 9 în Liga 2, în timp ce gruparea olteană este pe 18. Cele două formaţii sunt despărţite de zece puncte înaintea partidei directe.

Cu ambiţii de promovare în acest sezon, Universitatea are nevoie de o victorie. Ar fi a opta în actuala stagiune pentru ”studenţi”, care au în faţă un adversar comod în meciurile din deplasare.

CSM Slatina a câştigat un singur meci din cele 7 disputate în acest sezon pe teren străin şi a mai strâns un punct, după ce a produs surpriza în partida de pe terenul Petrolului. Ultimele două meciuri în deplasare au fost pierdute la Chiajna, respectiv Târgu Jiu. Studenţii clujeni au patru victorii şi o remiză în cele şase meciuri susţinute pe teren propriu. În ultimele cinci jocuri, doar Chiajna a smuls un egal pe terenul clujenilor.

Afla mai multe despre: u clujcsm slatina