VIDEO | U Cluj s-a distrat în deplasarea de la UTA şi s-a impus cu 4-0. Cum arată clasamentul Ligii a II-agalerie foto

Liga 2

Cel mai tare meci al etapei a 15-a din Liga a II-a se joacă ACUM. În direct la Telekom Sport 1 şi LIVE ONLINE pe telekomsport.ro, UTA Arad o întâlneşte pe U Cluj.

Universitatea Cluj a făcut scorul etapei chiar în derby-ul cu UTA. "Şepcile Roşii” s-au impus cu 4-0 şi au urcat pe locul cinci în Liga a II-a. Clujenii au marcat câte două goluri pe repriză. Gabriel Giurgiu şi Alexandru Coman au punctat în prima parte, după gafele defensivei arădene.

În repriza secundă, Cristian Gavra şi Marius Coman şi-au trecut numele pe lista marcatorilor. Clujenii se vor duela peste o săptămână cu ocupanta locului secund, Academica Clinceni, duminică, de la ora 11:30, în direct la Telekom Sport 3.

Afla mai multe despre: uta aradu cluj