VIDEO | U Cluj, victorie la scor de neprezentare în meciul cu Academica Clinceni! ”Şepcile roşii” au făcut show în partea secundă

Liga 2

U Cluj a câştigat cu 3-0 meciul cu Academica Clinceni şi a urcat pe poziţia a treia în ierarhia Ligii a 2-a din România.

Universitatea Cluj a ajuns la a 10-a victorie stagională, după succesul clar cu Clinceni, şi a urcat pe poziţia a 3-a, cu 33 de puncte.

”Şepcile roşii” sunt la egalitate de puncte cu Academica şi Sportul Snagov, şi la trei puncte în spatele liderului Chindia Târgovişte.

Gavra a deschis scorul în minutul 54, pentru ca avantajul lui ”U” să fie dublat de Coman, în minutul 65. Show-ul a fost completat de Ursu, la ultima fază a meciului, care a înscris superb, din lovitură liberă, pentru 3-0.

Afla mai multe despre: u clujacademica clinceniliga a 2-a