VIDEO U Craiova a pierdut al doilea amical din Antalya. Reacţia lui Andrei Ivan: ”I-am înghesuit!”

Universitatea Craiova a pierdut al doilea meci amical din stagiul de pregătire din Antalya.

Oltenii au cedat cu 0-1 în faţa lui Aarau, locul 7 în liga a doua elveţiană. Singurul gol al meciului a fost marcat din penalti în prelungirile primei reprize. Oltenii au avut şi ei un penalti la scorul de 0-0, dar Ivan l-a ratat.

”Am jucat 30 de minute..i-am înghesuit. Ne-am pregătit foarte bine, ne-am antrenat foarte bine să ajungem aici şi sperăm să o ţinem foarte bine în campionat” a mărturisit Andrei Ivan la finalul jocului.

Următorul meci de pregătire al oltenilor e sâmbătă, contra lui Pogon Szczecin, locul 3 în prima ligă poloneză.

Important este să ne atingem obiectivele pregătirii, ca în momentul în care începem campionatul să fim din toate punctele de vedere la cele mai bune standarde pentru a câştiga fiecare meci.

Afla mai multe despre: craiovaamicalandrei ivan