VIDEO | U Craiova, succes categoric în cantonamentul din Antalya. Andrei Cristea a marcat din nou

Universitatea Craiova a zdrobit-o, într-un amical disputat în Turcia, pe Vorskla Poltava, scor 3-0.

Alexandru Mitriţă, golgheterul oltenilor a deschis scorul în minutul 12. Doar două minute mai târziu, bosniacul Elvis Koljic a majorat avantajul Ştiinţei la 2-0.

Oltenii au dominat categoric partida şi şi-au impus jocul, iar în minutul 75, Andrei Cristea a marcat al treilea gol.

A fost al doilea succes din Antalya pentru Craiova, după victoria cu 2-1 obţinută în faţa turcilor de la Adana Demirspor.

Vorskla a mai jucat în Turcia un amical cu o echipă din România. A remizat, 0-0 în duelul contra campioanei României, CFR Cluj.

Afla mai multe despre: u craiovaandrei cristea