VIDEO | Uluitor! La doar opt ani, fiul lui Cristiano Ronaldo a marcat şapte goluri într-o repriză pentru echipa U-10 a lui Juve

Fiul lui Cristiano Ronaldo, în vârstă de doar opt ani, a marcat şapte goluri într-un meci al echipei sub zece ani a clubului Juventus, anunţă AS.

Conform sursei amintite, Cristiano Jr. a reuşit să înscrie toate cele şapte goluri în prima repriză, în meciul cu Maritimo - click AICI pentru video.

Cristiano Jr. evoluase şi la juniorii lui Real Madrid, în perioada în care tatăl lui activa la campioana en titre a Europei.

112 milioane de euro a costat-o pe Juventus transferul lui Cristiano Ronaldo de la Real Madrid. Jucătorul lusitan are cinci Ligi ale Campionilor în palmares, cinci Baloane de Aur, iar la Juventus a marcat deja 25 goluri în 37 de meciuri.

Juventus o întâlneşte, marţi, de la 22:00, pe Ajax, în cea de-a doua manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. În tur, cele două echipe au remizat la Amsterdam, scor 1-1.

Afla mai multe despre: cristiano jr