VIDEO | Un fost dinamovist a marcat pentru naţionala ţării sale, la Gold Cup! A driblat portarul şi a trimis în poarta goală

Armando Cooper a înscris un gol în succesul naţionalei din Panama în faţa celor din Trinidad Tobago în grupa D a Gold Cup.

Fotbalistul care a evoluat la Dinamo în sezonul trecut a punctat în minutul 53 al jocului atunci când scorul era încă 0-0. Panamezii aveau să câştige în final cu 2-0 după ce Barcenas a înscris şi el un sfert de oră mai târziu. A fost al optulea gol izbutit de Cooper pentru naţională în 104 meciuri jucate de acesta pentru prima reprezentativă a statului Panama.

Mijlocaşul a făcut parte din lotul selecţionatei din America Centrală la Cupa Mondială din Rusia, de anul trecut. Panama este acum favorită la calificarea în sferturile de finală într-o gurpă din care mai fac parte Statele Unite şi Guyana.

Afla mai multe despre: armando cooperpanamagold cuptrinidad tobago