VIDEO | Un fotbalist al lui Arsenal s-a făcut de râs la prezentarea lotului Barcelonei! Cum s-a "evidenţiat" Maitland Niles

Arsenal

Arsenal a fost învinsă cu 2-1 pe Camp Nou în meciul în care fanii catalanilor au putut veadea la lucru noile achiziţii ale trupei blau-grana.

Iar la final suporterii campioanei Spaniei s-au bucurat pentru un succes al favoriţilor. Însă victoria a fost greu obţinută. Aubameyang a deschis scorul pentru tunari care au condus la pauză la Barcelona. Norocul spaniolilor s-a numit Maitland-Niles, cel care a "reuşit" un autogol comic în minutul 69 şi le-a dat speranţe gazdelor. Suarez a înscris golul decisiv în ultimul minut de joc după assistul lui Sergi Roberto. Pentru echipa lui Valverde, urmează alte două meciuri de pregătire împotriva lui Napoli, înaintea startului oficial al sezonului pe 16 august.

Afla mai multe despre: arsenalmaitland nilesbarcealonaautogolprezentare lot