VIDEO | Un gest de super-clasă cum rar se vede pe un teren de fotbal! Priviţi ce face colegul lui Florin Andone în timp ce restul echipei celebrează o victorie dramatică

Premier League

Echipa românului Florin Andone, Brighton & Hove Albion, a obţinut o calificare dramatică în semifinalele Cupei Angliei, acolo unde o va întâlni pe Manchester City, pe arena Wembley.

A fost un meci dramatic câştigat de Brighton în faţa lui Millwall, după ce divizionara secundă a condus cu 2-0 până în minutul 88 (!). Pescăruşii au egalat dramatic, cu goluri în minutele 88 şi 90+5, iar ulterior s-au impus la penalty-uri.

Cooper a ratat lovitura decisivă pentru Millwall, iar toţi jucătorii lui Brighton au început să sărbătorească victoria, mai puţin unul: golgheterul Glenn Murray, care a făcut un gest mai rar văzut pe terenurile de fotbal.

În loc să celebreze calificarea, atacantul s-a dus direct spre jucătorii adverşi pentru a-i consola pentru ratarea unei calificări istorice.

Afla mai multe despre: glenn murraybrigthonmillwall