VIDEO | Un jucător de liga a treia cu mult tupeu! L-a executat pe portarul Valenciei şi apoi a râs de el: gesturile făcute pe teren

Valencia s-a chinuit 120 de minute cu echipa din liga a treia spaniolă Leonesa, dar "liliecii" s-au impus la loviturile de departajare, în Cupa Spaniei. Faza meciului a fost oferită de fotbalistul gazdelor, Montes Arces, care a reuşit să înscrie de la punctul cu var.

Leonesa - Valencia 0-0 (2-4 d.p.), în optimile Cupei Spaniei

Valencia nu a reuşit să înscrie pe terenul modestei Leonesa timp de 120 de minute, iar partida a ajuns la lovituri de departajare.

Coquelin şi Soler au dus rapid scorul la 2-0, după ce Menudo şi Sergio Benito au ratat. Apoi, la 3-1 pentru Valencia, Montes a venit să execute pentru Leonesa.

Mijlocaşul l-a fixat pe centru pe Domenech şi a trimis mingea în dreapta portarului, iar apoi l-a imitat pe adversarul său, care a încercat să-l intimideze.

Ultima lovitură de departajare a fost executată de Parejo, care şi-a dus echipa în sferturile competiţiei.