VIDEO | Un suporter alergat de oamenii de ordine a tras de tricoul lui Cristiano Ronaldo. Portughezul s-a speriat iniţial, apoi a zâmbit

Cristiano Ronaldo a fost eroul lui Manchester United, la finalul victoriei cu Atalanta, din grupa de Champions League.

Cristiano Ronaldo, speriat de un fan după Manchester United - Atalanta

Manchester United şi Atalanta au oferit cel mai frumos meci al serii din Champions League. Italienii au dus scorul la 2-0 în prima repriză şi au intrat în avantaj la pauză.

Totuşi, în a doua parte a meciului, "diavolii" s-au dezlănţuit. Rashford a sunat adunarea cu golul din minutul 53, apoi Maguire a egalat, în minutul 75. Clubul englez a presat tot mai mult şi a fost răsplătit, în minutul 81. Cristiano Ronaldo s-a înălţat după centrarea lui Shaw şi a dus-o pe Manchester United în avantaj.

În euforia de la final, un fan a scăpat de oamenii de ordine şi a alergat în direcţia lui Cristiano Ronaldo. El a fost prins de oamenii de ordine în momentul în care s-a apropiat de lusitan şi a apucat să-l tragă de tricou pe şaptarul lui Manchester United. Ronaldo s-a speriat iniţial, apoi şi-a continuat drumul spre vestiare.

VIDEO Champions League | United - Atalanta 3-2, Benfica - Bayern 0-4, Chelsea - Malmo 4-0! Cristiano Ronaldo, din nou decisiv. Bayern distruge tot ce are în cale

Afla mai multe despre: cristiano ronaldofan cristiano ronaldomachester united atalanta