VIDEO | Universitatea Cluj - Metaloglobus a fost meciul care a deschis Liga a II-a. "Şepcile Roşii" s-au impus cu 2-0

Liga 2

Universitatea Cluj şi-a început cu dreptul misiunea de a reveni pe prima scenă fotbalistică. Nou-promovată în Liga a II-a, echipa lui Falub a câştigat la debutul în eşalonul secund.

Obligată să joace cu Metaloglobus la Târgu Mureş din cauza unul festival de muzică, Universitatea a deschis scorul înaintea pauzei. Florescu l-a învins pe Anca. Momentul bun al ”Şepcilor Roşii” a continuat şi după ieşirea de la cabine. Gavra a dublat avantajul gazdelor după doar trei minute de la startul actului secund. Ardelenii au fost aproape să facă scor de neprezentare prin Coman.

Ultima ocazie le-a aparţinut oaspeţilor. Ghenonivici a încercat să marcheze golul de onoare, dar n-a făcut decât să îl întindă pe Bozoancă şi U Cluj - Metaloglobus s-a terminat 2-0.

Afla mai multe despre: liga 2universitatea clujmetaloglobus