VIDEO | Unul dintre cele mai slabe penalty-uri din toate timpurile. A vrut să marcheze spectaculos, dar a ratat ruşinos

Este unul dintre cei mai buni jucători din campionatul de fotbal nord-american şi joacă la campioana en-titre din MLS, dar la ultima partidă din campionat s-a făcut de râs. A vrut să execute într-un stil spectaculos, dar a ratat lamentabil.

În vârstă de 26 de ani, Josef Martinez este principala "gură de foc" pentru campioana Atlanta United, dar în meciul cu DC United i-a dezamăgit pe fani, pe moment. În minutul 72 al partidei, Atlanta a primit penalty, iar balonul, evident, a fost luat de jucătorul din Venezuela.

Martinez s-a dus spre minge, a sărit, dar a trimis mult peste poartă. În cele din urmă, şi-a luat revanşa în minutele de prelungire şi a marcat golul de 2-0 al echipei sale. La oaspeţi, Wayne Rooney nu a reuşit să îşi ajute echipa.

Afla mai multe despre: josef martinezmlsatlanta united