VIDEO | UTA Arad a câştigat derby-ul cu Poli Timişoara, Clinceni a revenit pe primul loc. Toate rezultatele + cum arată clasamentul Ligii a II-agalerie foto

Liga 2

În derby-ul etapei a 14-a din Liga a II-a, UTA Arad a învins-o, în deplasare, cu scorul de 3-1, pe ASU Politehnica Timişoara.

Golurile timişorenilor au fost marcate de Janos ’14, ’40 şi Rus ’88. Pentru gazde a înscris Bozian, în minutul 68, din penalty. În minutul 89, de la ASU a fost eliminat Ignea.

Alte rezultate din Liga II:

Metaloglobus – CS Baloteşti 1-0
A marcat: Vlad ‘54

FC Argeş – Dacia Unirea Brăila 4-1
Au marcat: Şerban ’27, ’65, Gheorghe ’84, Barbu ‘90+3 / Metayer ‘72

Aerostar Bacău – Ripensia Timişoara 2-0
Au marcat: Buhăcianu ’43, Vraciu ’78 (penalty)

Energeticianul – Academica Clinceni 0-1
A marcat: Gliga ‘3
În minutul 69, de la gazde a fost eliminat Achim.

În urma acestor rezultate, Academica Clinceni este liderul Ligii a II-a, cu 30 de puncte.

Partida Chindia Târgovişte – Sportul Snagov se va disputa duminică, iar confruntarea Petrolul Ploieşti – Farul Constanţa este programată luni.

Afla mai multe despre: timisoarauta arad