VIDEO UTA Arad - FC Hermannstadt 1-1. Remiză între cele două formaţii

Fotbal intern

UTA Arad şi FC Hermannstadt au terminat la egalitate, 1-1, meciul cu numărul 22 din Liga I.

Gazdele au deschis primele scorul prin Cristian Albu, care a reuşit să înscrie dintr-o lovitură de cap, în minutul 62. Arădenii nu au avut nici timp să se bucure, că, în minutul 66, Sibiul a egalat, prin Mayoral, cu un şut la colţul lung.
 În urma acestui rezultat, UTA Arad este pe locul 8, cu 28 de puncte. În timp ce, FC Hermannstadt este pe locul 14, cu 19 puncte.

Min 90+4: Meciul s-a terminat! Egal între cele două formaţii

Min. 66 GOL HERMANNSTADT. Mayoral egalează cu un şut la colţul lung.

Min. 62 GOL UTA. Cristian Albu deschide scorul cu o lovitură cap.

Min. 53 Ocazie mare ratată de Albu.

Min. 17 Dâlbea a călcat strâmb şi nu mai poate continua partida.

UTA Arad vrea să îşi „spele păcatele”. Arădenii nu s-au mai impus pe teren propriu din octombrie, când au remizat, cu Gaz Metan Mediaş, scor 1-1.
Nici sibienii nu vin cu un moral ridicat. Hermannstadt nu a înregistrat o victorie din 13 decembrie, cu Voluntari, scor 3-2.

Sibiul este pe locul 14 în clasament, cu 18 puncte. În timp ce, UTA este pe locul 8, cu 27 de puncte.

ECHIPELE DE START:

UTA: F. Iacob - Shlyakov, Erico, Benga, Rrumbullaku - Oroian, Albu, Vorobjovas, D. Rusu - Roger, L. Antal
Rezerve: Balauru, Melinte, Bustea, Isac, N. Roşu, Miculescu, I. Hora, Buhăcianu, C. Rus
ABSENŢI: Voinea (accidentat)
ANTRENOR: Laszlo Balint

HERMANNSTADT: Cristiano - Măţel, Matricardi, I. Stoica, Opruţ - Belu, Romario, Dâlbea, Sîntean - Addae - Mayoral
Rezerve: I. Pop, Alhassan, Vodă, Karanovic, Bagaric, Issah, Elbers, Aralica, P. Petrescu
ABSENŢI: Viera (suspendat), Scarlatache (accidentat)
ANTRENOR: Liviu Ciobotariu