VIDEO | UTA Arad îşi continuă marşul către Liga l. Dunărea Călăraşi, trei puncte obţinute în prelungiri. Sportul Snagov, exclusă din Liga a ll-a

UTA

Primele cinci partide ale etapei cu numărul 23 din Liga a ll-a şi-au aflat deznodământul. UTA Arad a trecut fără problemele de Ripensia Timişoara, Dunărea Călăraşi a obţinut cele trei puncte în prelungiri, iar ACS Viitorul Târgu Jiu a câştigat "derby-ul" cu Pandurii Târgu Jiu.

Rezultatele etapei a 23-a din Liga a ll-a:

• ACS Viitorul Târgiu Jiu - Pandurii Târgu Jiu  4-0 (Buia 50, Cioiu 82, Rusu 89, 90+2)
  • Dunărea Călăraşi - Csikszereda Miercurea Ciuc  2-1 (Honciu 41, M.Doumbia 90+3 / Pinter 80)
  • Turris Turnu Măgurele - Concordia Chiajna 2-1 (C. Pîrvulescu 56, Voinea 66 / Burlacu 76)
  • UTA Arad - Ripensia Timişoara 3-0 (Buhăcianu 29, 62, Ursu 80)

*Meciul dintre Metaloglobus Bucureşti şi Sportul Snagov nu s-a mai disputat, deoarece oaspeţii nu s-au prezentat. Deoarece este a doua oară când se întâmplă aşa ceva, Sportul Snagov va fi exclusă din campionat şi va pierde toate meciurile la "masa verde" cu 3-0.

• În ultima partidă a zilei, Petrolul Ploieşti şi Farul Constanţa au remizat fără gol. Meciul a fost transmis în direct, pe TELEKOM SPORT 1.

REZUMATE VIDEO: UTA Arad - Rispensia şi Petrolul - Farul

Afla mai multe despre: liga 2