VIDEO | Vâtcă şi-a pus mâinile în cap când l-a văzut. Un jucător de la Voluntari a marcat unul dintre cele mai frumoase goluri din acest an

FC Voluntari

Marian Căpăţână a reuşit unul dintre cele mai frumoase goluri din acest campionat. În meciul cu Chiajna, mijlocaşul lui FC Voluntari a prins un şut superb de la peste 25 de metri.

FC Voluntari a făcut spectacol cu Chiajna, la primul meci cu Ioan Andone pe bancă. Armaş a deschis scorul în minutul 22, Gadze a făcut 2-0 în minutul 33, dar execuţia serii a venit imediat după pauză. În minutul 46, Căpăţână a prins un şut excelent care s-a oprit în vinclul porţii apărate de Greab.

Cosmin Vâtcă, colegul lui Căpăţână, şi-a pus uimit mâinile în cap în momentul în care a văzut execuţia mijlocaşului. Scorul final a fost 4-0, ultimul gol fiind marcat de Kabasele, în minutul 89.

Afla mai multe despre: cosmin vatcamarian capatanafc voluntariconcordia chiajnaliga 1