VIDEO Veşti bune pentru Mirel Rădoi! Keşeru a înscris o "dublă" în Bulgaria, pentru Ludogoreţ

Claudiu Keşeru (33 de ani) continuă să fie o maşinărie de goluri pentru Ludogoreţ, în prima ligă din Bulgaria. Internaţionalul român a înscris, din nou, în etapa cu numărul 24 din Bulgaria.

Keşeru a reuşit să înscrie o "dublă" în doar 45 de minute, în meciul dintre Ludogoreţ şi Dunav Ruse. Prima reuşită a atacantului de la FCSB a venit după 30 de minute, iar al doilea gol l-a marcat după alte opt minute.

Astfel, Keşeru l-a egalat pe Dimitar Iliev în clasamentul celor mai buni marcatori din Bulgaria. Ambii au 12 goluri. În minutul 80, Keşeru şi-a trecut în cont şi un assist. Ludogoreţ a învins-o cu 5-1 pe Dunav Ruse.

La Ludogoreţ au fost mai fost titulari Dr. Grigore şi Cosmin Moţi. Dintre jucătorii români de la Ludogoreţ, Keşeru şi Dr. Grigore au fost incluşi de Mirel Rădoi pe lista preliminară a stranierilor în vederea meciului cu Islanda.

Afla mai multe despre: keseruludogorets