VIDEO Victorie categorică pentru Union Berlin în Bundesliga. 5000 de fani au asistat la meci. Rezumatul, AICI

Bundesliga

Union Berlin a câştigat partida cu Mainz de pe teren propriu. La joc au asistat 5000 de fani.

Union Berlin a obţinut cea mai categorică victorie a sa în Bundesliga şi prima din acest sezon. La pauză a fost doar 1-0, după reuşita lui Kruse, din minutul 13.

În repriza a doua, cei aproape 5000 de fani primiţi în tribune, au avut parte de spectacol. Ingvartsonm a dus scorul la 2-0. Într-un interval de două minute s-a mai marcat apoi de două ori: Friedrich a punctat două o fază fixă, iar Pohjanpalo, abia intrat, a stabilit scorul final.

Union Berlin s-a impus şi a urcat pe podium, în timp ce Mainz are trei înfrângeri după primele trei etape.

Afla mai multe despre: union berlin