VIDEO | Victorie chinuită pentru Bayern Munchen în Cupa Germaniei. Bavarezii au trecut cu emoţii de o echipă din liga a patra

Bayern Munchen s-a duelat cu o echipă de liga a patra pentru calificarea în optimile de finală ale Cupei Germaniei.

Partida s-a jucat pe terenul outsiderilor, iar cei 15.000 de suporteri veniţi la meci au văzut repede cât de bună este Bayern. Bavarezii au început în forţă duelul cu Rodinghausen şi, după niciun sfert de oră, conduceau cu 2-0. Wagner şi Thomas Muller, din penalty, au marcat.

Bayern se putea distanţa, dar Renato Sanchez a nimerit transversala. Momentul de glorie al gazdelor a fost în debutul reprizei secunde, când au redus din diferenţă Până la final, nu a mai marcat niciuna dintre echipe, iar Bayern Munchen s-a calificat în optimile Cupei Germaniei.

Afla mai multe despre: bayern munchencupa germanieimullerwagner