VIDEO | Victorie cu 2-1 pentru tricolorii U19 împotriva Israelului

FRF

Tricolorii U19 au învins cu 2-1 selecţionata similară a Israelului, într-o partidă amicală disputată marţi, 7 august, la Centrul Naţional de Fotbal Mogoşoaia.

Reprezentativa noastră a deschis scorul în minutul 13 prin Claudiu Petrilă, iar Alexandru Duminică a majorat avantajul în minutul 27, printr-o lovitură liberă executată la colţul scurt. Pentru selecţionata Israelului a marcat Guy Dahan, în prelungirile primei reprize. Cea de-a doua repriză a consemnat noi ocazii pentru ambele echipe, însă tabela a rămas neschimbată.

Partida revanşă dintre cele două selecţionate este programată joi, 9 august, de la ora 19:00, la Mogoşoaia.

România - Israel 2-1  (Petrila 13', Duminică 27'/ - Dahan 45+1)

România U19:  1. Duţu - 2. Rus (22. Zamfir 87'), 3. Leca-cpt., 5. Ehmann, 4. Şerban (16. Ţicu 87') - 8. Chiriac (19. Lemnaru 87'), 14. Toma (6. Farcaş 51')- 10. Duminică (17. Ciucureanu 61'), 20. Chera (25. Ion 51'), 13. Petrilă (7. Horşia 61')- 9. Pop (11. Răducan 61'). Antrenor: Dan Oprescu
Rezerve: 12. Târnovanu - 15. Ţieranu, 18. Antal,  21. Mureşan

Israel U19: 1. Peretz - 17. Hofmeister,4. Morgan (12. Mahluf 46'), 3. Strosberg-cpt., 20. Herman (2. Sela 62')- 14. Cohen, 6. Kanaan (8. Fadida 62') - 13. Shalata (11. Kartzev 78'), 10. Sisay (7. Masrawa 72), 15. Levi (16. Bar 46') - 9. Dahan (19. Brami 46'). Antrenor: Alon Hazan
Rezerve: 18. Niron - 5. Glazer

Meciul se va disputa la Centrul Naţional de Fotbal Mogoşoaia şi va putea fi urmărit în direct pe pagina de facebook Echipa Naţională a României şi pe canalul de YouTube FRF TV.

Cea de-a doua partidă dintre cele două selecţionate sub 19 ani este programată joi, 9 august, de la ora 19:00, la  Centrul Naţional de Fotbal Mogoşoaia.

Afla mai multe despre: frfvictorieisrael