VIDEO | Victorie cu emoţii pentru CFR Cluj. Păun a marcat un gol superb în amicalul cu ecuadorienii de la CS Emelec

CFR Cluj

CFR Cluj şi-a încheiat stagiul de pregătire din Spania cu o victorie. Campioana României s-a impus cu 3-2 în meciul cu ecuadorienii de la CS Emelec.

După ce a fost condusă cu 1-0 din minutul 26, CFR Cluj a revenit şi a înscris de două ori până la pauză prin Vinicius şi Păun. În repriza secundă, adversarii au egalat, însă spre final, Ţucudean a marcat golul victoriei cu o lovitură de cap din apropierea porţii.

La scorul de 2-1 pentru CFR Cluj, meciul a fost întrerupt, după ce Dan Petrescu şi-a ieşit din minţi în urma unei decizii a arbitrului partidei (VIDEO&DETALII AICI).

În cantonamentul de la Oliva Nova, echipa clujeană a înregistrat două victorii, un egal şi două eşecuri:

CFR Cluj – CS Emelec 3-2

CFR Cluj – ES Setif 0-1

CFR Cluj – Dundalk FC 2-1

CFR Cluj – SV Wehen Wiesbaden 1-1

CFR Cluj – SV Holstein Kiel 1-2

Afla mai multe despre: cfr cluj