VIDEO | Victorie imensă pentru FC Hermannsdat, la Mediaş, cu FC Voluntari. Golul de trei puncte a fost înscris în minutul 89

Hermannstadt​

FC Hermanndstat a reuşit să întoarcă rezultatul de la pauză cu FC Voluntari (1-2) şi să se impună cu scorul de 3-2, duminică, la Mediaş, într-o partidă din etapa a 13-a din Liga 1.

VIDEO | FC Hermannstadt - FC Voluntari 3-2 (Sîntean 4,  Mayoral 60, Dâlbea 89/Popa 39, Mailat 42)

FC Hermannstadt: Pop - Stoica, Scarlatache, Opruţ, Vodă - Dâlbea, Mustivar, Addae - David Mayoral, Sîntean, Joalisson.

Rezerve: Agârbiceanu - Alhassan, Florică, Ster, Baba.
Antrenor: Ruben Albes.

FC Voluntari: Lavin - Achim, Armaş, A.Vlad, Grădinaru - I.Gheorghe, Mailat, Pablo de Lucas, Adi Popa, Costin - Lopez.
Rezerve: Cotolan - Balaur, Borţoneanu, Jefte, Kocic, Puel, Anderson, A. Stoica, Ricardinho.
Antrenor: Mihai Teja.

Min. 89: GOOOLLL Hermannstadt! Răzvan Dâlbea marchează din lovitură de la 11 metri.

Min. 63: Aproape de un nou gol Hermannstadt! Şutul lui Addae a trecut la o palmă de vinclul porţii ilfovene.

Min. 60: GOOOLLL Hermannstadt! Spaniolul David Mayoral înscrie superb, din interiorul careului mare, după o pivotare şi un şut extraordinar, sub bara lui Lavin.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 45+2 - Pauză.

Min. 42 - GOL FC Voluntari! Mailat înscrie şi o aduce pe FC Voluntari în avantaj.

Min. 39 - GOL FC Voluntari! Adi Popa înscrie şi egalează cu un şut cu stângul, din marginea careului.

Min. 4 - GOL Hermannstadt! Andrei Sîntean deschide scorul pentru echipa lui Ruben Albes!

Min. 1 - A început meciul.

LIVE VIDEO | FC Hermannstadt - FC Voluntari, de la ora 18:15, în direct, pe Telekom Sport 1

FC Hermannstadt este pe locul 13, cu 11 puncte, fiind fără victorie în ultimele şase etape de campionat. Nici FC Voluntari nu o duce foarte bine. Este pe locul 11, cu 14 puncte, cu doar două victorii şi un egal în ultimele nouă etape.

Cele două formaţii s-au mai întâlnit la Hermannstadt acasă de şase ori. Dintre acestea, trei au fost câştigate de gazde, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Afla mai multe despre: fotbal