VIDEO Victorie la scor pentru "câini", în ultimul amical al iernii: Dinamo - Arsenal Tunari 6-0

Dinamo București

Dinamo a obţinut o victorie la scor în ultimul amical al iernii: 6-0 cu Arsenal Tunari.

TAndreas Mihaiu, în minutul 11, Filip Mrzljak, în minutul 21, şi Ricardo Grigore, în minutul 29, au înscris golurile "câinilor" în prima repriză, pentru ca Robert Moldoveanu, cu o dublă (62, 74) şi Daniel Popa (58) să marcheze în partea secundă.

În primul meci oficial din 2020, Dinamo va primi vizita Astrei, sâmbătă, de la ora 20:00. Meciul va putea fi urmărit în direct la Telekom Sport 1.

Cum a arătat Dinamo în amicalul cu Arsenal Tunari:

• DINAMO (repriza 1): Piscitelli - Corbu, M. Popescu, R. Grigore, Skovajsa - N’Diaye (Răută) - Mihaiu, Mrzljak, Fabbrini, Sorescu - Perovic.
  • DINAMO (repriza 2): Straton - I. Şerban, Puljic, Bejan, Corbu - I. Filip - Moldoveanu, Răută, Bani, Sin - D. Popa.