VIDEO | Victorie lejeră pentru Sparta Praga în meciul cu Slovan Liberec. Stanciu a marcat un gol superbgalerie foto

Telekom Sport a achiziţionat drepturile de transmisie ale partidelor disputate de Sparta Praga în campionatul Cehiei, iar primul meci oficial din acest an, cel cu Slovan Liberec, a fost câştigat fără probleme de echipa pregătită de Stramaccioni.

Stanciu a început perfect primul său meci oficial pentru Sparta Praga. Mijlocaşul venit de la Anderlecht a deschis scorul încă din minutul 5 cu o execuţie superbă. Cu toţi cei trei români titulari, Niţă, Vătăjelu şi Stanciu, Sparta Praga a controlat jocul în totalitate, iar în minutul 90+3 şi-a dublat avantajul, după reuşita lui Kanga.

Sparta Praga - Slovan Liberec 2-0
Au marcat: Stanciu '5, Kanga '90+3 (penalty)

Sparta Praga: Niţă - Zahustel, Hovorka, Stetina - Frydek, Vătăjelu, Mavuba, Stanciu, Kanga - Ben Haim, Kadlec

Slovan Liberec: Hladky - Coufal, Karafiat, Kacharaba, Kerbr - Dorley, Folprecht, Breite, Mikula - Potocny, Bartl

Min. 90+3 - GOOOOOOOOOOL Kanga transformă penalty-ul şi stabileşte scorul final, 2-0 pentru Sparta Praga

Min. 5 - GOOOOOOOOOOOOL Stanciu deschide scorul cu o execuţie superbă

Startul partidei. Niţă, Stanciu şi Vătăjelu sunt titulari

UPDATE | Programul de meci

UPDATE 18:00 | Echipa de start a Spartei Praga. Niţă, Vătăjelu şi Stanciu sunt titulari

”În primul rând am venit aici pentru că mi s-a părut o nouă provocare pentru mine şi am spus să încerc şi îmi doresc că tot ce fac aici să rămână undeva acolo. Îmi doresc să avem rezultate cu această echipă frumoasă, care este Sparta şi îmi doresc ca la finalul campionatului să avem rezultate bune”, a declarat Niţă, după ce a semnat cu Sparta Praga.

Primul meci pe care Telekom Sport îl va transmite va fi duminică, 18 februarie 2018. Sparta Praga va primi vizita celor de la Slovan Liberec, iar confruntarea va putea fi urmărită pe Telekom Sport 2, de la 19:00.

Afla mai multe despre: sparta pragastanciunitavatajelu,