VIDEO | Victorie pentru CFR Cluj în faţa fostei adversare a FCSB din preliminariile UCL. Piesele cheie ale campioanei au făcut diferenţa

CFR Cluj

CFR Cluj a susţinut vineri un meci amical împotriva formaţiei slovace, AS Trecin. Este vorba despre echipa pe care FCSB a eliminat-o din preliminariile Uefa Champions League în urmă cu trei sezoane.

George Ţucudean a deschis scorul pentru CFR Cluj în minutul 9 al partidei contra formaţiei pregătite de Ricardo Moniz. Repriza campioanei a fost perfectă!

Omrani a punctat din penalty după o jumătate de oră de joc, iar Ciprian Deac a stabilit scorul pauzei, la un categoric 3-o pentru CFR Cluj.

La reluare, slovacii au marcat primii în minutul 50 prin Catakovic, dar trei minute mai târziu, Culio a transformat a doua lovitură de pedeapsă primită de clujeni şi a  dus scorul la 4-1. Un rezultat care a rezistat până în minutul 70, când Umeh a redus din nou din handicap.

A fost al treilea succes consecutiv al clujenilor în partidele amicale, după 2-0 cu Lodogorets Razgrad şi 2-1 cu FC Zurich.

Afla mai multe despre: cfr clujamicale cfr cluj