VIDEO | Victorie pentru Vlad Chiricheş în Serie A! Sassuolo s-a impus în faţa celor de la Venezia

Sassuolo, echipa unde este legitimat Vlad Chiricheş, a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Venezia, într-un meci din etapa a noua a campionatului Italiei.

Victorie pentru Vlad Chiricheş în Serie A! Românul a evoluat 69 de minute

Oaspeţii au deschis scorul prin Okereke, în minutul 32. Pentru Sassuolo au marcat Berardi ’37, Henry ’50 (autogol) şi Frattesi ’67. Vlad Chiricheş a jucat până în minutul 69, când a fost înlocuit cu Ayhan.

Tot sâmbătă, Salernitana a pierdut cu 2-4 confruntarea cu Empoli (goluri Ranieri ’48, Ismajli ’56 – autogol / Pinamonti ‘2, ’45 – penalty Cutrone ’11, Strandberg ’13 – autogol).

Meciurile Atalanta – Udinese, Hellas Verona – Lazio Roma, Fiorentina – Cagliari, AS Roma – Napoli şi Inter Milano – Juventus se vor disputa duminică.

Afla mai multe despre: vlad chiricheş-sassuolo- venezia