VIDEO | Victorii pentru Muntenegru şi Spania, în grupa României de la CM de handbal feminin 2019

CM Handbal

Muntenegru şi Spania au maximum de puncte după trei meciuri în grupa României de la Campionatul Mondial de handbal feminin din Japonia.

Muntenegru, echipa la care Adi Vasile este secund, a avut meci disuptat cu Ungaria, cea care pieduse cu Spania în runda precedentă. A fost un gol avans la pauză pentru Muntengru şi tot unul la final, scor 25-24.

Spania nu avut meci uşor cu Senegal. A condus la doar un gol la pauză, scor 14-13, şi deşi au avut o repriză secundă cu multe ratări, ibericele au câştigat la nouă goluri, scor 29-20.

Afla mai multe despre: handbal