VIDEO | Villarreal şi Sociedad, doar remize. Şase goluri şi spectacol total în meciul Valenciei! Vezi AICI rezumatele meciurilor

La Liga

Vezi mai jos rezumatele meciurilor de duminică din LaLiga.

Huesca a revenit în La Liga cu o remiză pe terenul lui Villarreal. Scorul a fost deschis de Pablo Maffeo, în finalul primei reprize. A fost prima sa reuşită în La Liga. Bara i-a refuzat golul echipei antrenate de Unai Emery. Paco Alcacer a fost cel care putea restabili egalitatea. Până la urmă, Villarreal a marcat pentru 1 la 1, de la punctul cu var. Gerard Moreno a executat penalty-ul.

Valladolid şi Sociedad au terminat la egalitate, 1 la 1, duelul din prima etapă a noului sezon din La Liga. Sergio Guardiola a avut prima mare ocazie a partidei, dar şutul său a fost respins de un fundaş. Valladolid a deschis scorul până la urmă pe finalul primei reprize: acelaşi Guardiola i-a pasat lui Michel, care şi-a dus echipa în avantaj. Sociedad a dat replica în debutul părţii secunde, prin Aihen Munoz. Roberto Lopez a restabilit egalitatea dintr-o lovitură liberă executată perfect.

Betis a debutat cu victorie în noul sezon, în primul meci al zilei de duminică din La Liga. Cristian Tello a marcat în al cincilea minut de prelungire singurul gol al meciului. Andaluzii au fost în controlul partidei şi au mai avut alte două ocazii uriaşe. Guido Rodriguez şi Sergio Canales au fost aproape de a marca, însă bara a salvat-o de fiecare dată pe Alaves.

Valencia şi Levante au oferit cel mai spectaculos meci al primei etape din La Liga. Jose Morales a deschis scorul pe Mestalla chiar în primul minut de joc, după o acţiune individuală de clasă. Valencia a restabilit însă destul de repede egalitatea, printr-o lovitură de cap perfectă a lui Gabriel. Morales a reuşit dubla pe finalul primei reprize şi a dus-o iar pe Levante în avantaj. Nu acesta a fost scorul de la pauză: Valencia a egalat din nou, de data aceasta prin Maximiliano Gomez. În repriza a doua, Manu Vallejo a fost eroul gazdelor: a marcat de două ori şi a stabilit scorul final, 4-2 pentru Valencia

Afla mai multe despre: laliga