VIDEO | Watford, victorie dramatică în meciul cu Leicester. Performanţe uluitoare pentru Vardy

Premier League

Watford a câştigat al treilea meci la rând acasă cu Leicester City cu acelaşi scor, 2-1. Golul victoriei a venit în prelungiri

Watford s-a impus cu Leicester City cu un gol marcat în prelungiri de rezerva Andre Gray. Gazdele deschiseseră scorul în minutul 5, prin căpitanul Deeney, aflat într-o poziţie de ofsaid minusculă. Leicester a egalat în minutul 76, prin Vardy. Atacantul de 32 de ani a ajuns la 99 de goluri marcate pentru Leicester în toate competiţiile şi a mai bifat un record: a punctat la fiecare meci de debut al ultimilor patru antrenori. După Ranieri, Shakespeare şi Puel, Vardy a marcat şi la prima partidă a lui Brendan Rodgers.

Afla mai multe despre: watfordleicester city